“Altum” ieguldīs 41 999 eiro lauksaimniecības zemes īpašumu pārvaldības uzlabošanā

Attīstības finanšu institūcija “Altum” plāno ieguldīt 41 999 eiro īpašumu uzskaites un veicamo apsaimniekošanas uzdevumu vadības sistēmas izveidē un uzturēšanā nākamos trīs gadus.

Pašlaik “Altum” pārvaldītajā Zemes fonda īpašumu portfelī ir vairāk nekā 1000 īpašumu vienību un paredzams, ka to apmērs turpmāk arvien pieaugs, radot nepieciešamību nodrošināt darbības apjomiem atbilstošu, efektīvu un kvalitatīvu īpašumu apsaimniekošanas sistēmas izveidošanu un uzturēšanu.

Līdz šim Latvijas Zemes fonds informāciju par īpašumiem uztur vairākās datu bāzēs, kā arī izmanto dažādus ārējos informācijas avotus, tai skaitā kartes un kadastra informāciju. Lielā informācijas apmēra dēļ dati vairs nav ērti pārskatāmi un efektīvi lietojami, kā arī trūkst vizuālās iespējas salīdzināt esošo un potenciālo īpašumu atrašanās vietas.

Plānots izveidot jaunu sistēmu zemes īpašumu pārvaldīšanai un karšu vadības risinājuma pakalpojumam, kas sniegtu atbalstu zemes īpašumu apsaimniekošanas procesiem, nodrošinot ģeotelpiskās informācijas apstrādi, izmantojot centralizētu datu bāzi, kās arī Web, mobilos un darbvirsmas risinājumus. Ieviešot šādu vienotu informācijas avotu kopā ar vizuālo īpašumu izkārtojumu, plānots būtiski ietaupīt laiku datu apstrādei, īpašumu novērtēšanai un kvalitatīvai Zemes fonda īpašumu uzturēšanai.

Informācijas avots: LETA